Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zaplanuj swój start

Jaki rower będzie odpowiedni na „Sudety MTBC”?

Sudety to świetny region do uprawiania kolarstwa górskiego, a my wyciskamy z niego to, co najlepsze. Szlaki, którymi prowadzi MTB Challenge od lat uwodzą kolarzy górskich z całego świata. Jaki rower będzie najlepszy? To pytanie zadaje sobie chyba każdy chcący zmierzyć się z prawdziwą górską etapówką. Sudety MTB Challenge to specyficzna impreza, która nie faworyzuje jednego typu roweru. Prawdopodobnie maszyna typu enduro, to zbyt wiele na te tereny. Specyficzne trasy sprawiąją, że, preferowany będzie tu full XC. Opuszczana sztyca jak zwykle nie zaszkodzi, a w wielu przypadkach może okazać się nieodzowna.

Umiejętności techniczne i kondycja ogólna

Impreza, w swych założeniach dedykowana była osobom, którym zwykły maraton MTB już nie wystarczał, a także zawodnikom poszukującym nowych wyzwań i chcącym poznać możliwości własnego organizmu "w starciu z przygodą" oferowaną przez wyścigi etapowe. Stopień trudności/łatwości tras, ich długość i ilość przewyższeń pozwalały realnie myśleć o ukończeniu tej etapówki przez doświadczonych bikerów. Od momentu wprowadzenia dystansu "Lite" impreza stała się bardziej otwarta, umożliwiała i obecnie dalej pozwala myśleć o jej ukończeniu nawet tym, którzy od niedawna ścigają się na rowerze górskim i mają przy okazji na swym koncie ukończone standardowe maratony MTB. Nie mniej trzymamy stały poziom emocji, realizujemy założenia co do określonego charakteru tras Sudety MTB Challenge. Finalnie sprawią one, że każdy kolarz MTB będzie po ich pokonaniu w pełni zaspokojony.

Przygotowanie fizyczne

Każdy uczestnik imprezy powinien być odpowiednio przygotowany do zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej sprawności fizycznej wspartej typową kolarską siłą i wytrzymałością. Zawodnik biorący udział w Sudety MTB Challenge musi być świadomy, iż w dniach 24-28 lipca spędzi "w siodle" kilka godzin dziennie, przejeżdżając w zależności od wybranego dystansu od ok. 50 km do ok. 75 km i zaliczając podjazdy z przewyższeniami od 1000 do prawie 2000 m na etapie. Niektóre podjazdy i zjazdy będą wymagały od uczestnika większego zaangażowania i koncentracji, wszystko po to, by w określonym tempie i komforcie pokonać różnej jakości trasy (single trail, droga szutrowa czy szlak turystyczny). Regeneracja pomysiłkowa, np. masaż sportowy, rozciąganie, rolowanie będą wysoce wskazane i zalecane.

Ciesz się jazdą

Jazda w towarzystwie podobnych do Ciebie zapewne będzie niezwykle wyjątkowym uczuciem. Wszyscy wokół Ciebie będą przez trzy dni żyć rowerem, na trasie, na starcie, na mecie, podczas posiłków i przed snem. Atmosfera panująca podczas wyścigów etapowych jest "nie do podrobienia" i tylko Ci, którzy raz spróbowali tego typu wyścigu wiedzą, iż kolarstwo górskie i wyścigi etapowe uzależniają.
"Mądrzy ludzie" twierdzą, iż za całe te pozytywne rowerowe zamieszanie odpowiadają endorfiny, hormony szczęścia, których uwalniane jest stymulowane m.in. przez wysiłek fizyczny. Substancja ta nie tylko poprawia humor, ale również łagodzi ból i stres. Osoby uzależnione od wyścigów etapowych mogą zatem być pośrednio uzależnione właśnie od pozytywnego wpływu endorfin.

Baza Imprezy

Impreza rozpoczyna i kończy się w Stroniu Śląskim. Z łatwością dotrzecie w to miejsce autostradą A4 i drogą krajową nr 8. Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczne jest dotarcie nawet z drugiego końca świata. Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Wrocławiu, (100km), Pradze (200 km) ułatwi podróż z daleka. Oczywiście możemy pomóc Wam w organizacji transferu z lotniska do Stronia Śląskiego (i z powrotem) i wesprzeć Was w podróży z nawet najodleglejszych zakątków świata. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie.
Baza Imprezy zlokalizowana będzie w znanej w rowerowym światku miejscowości południowej Polski. Okoliczne góry to wyśmienite miejsca dla wszelkich odmian kolarstwa i tu prym wiedzie ośrodek Czarna Góra z wyśmienitymi trasami przygotowanymi dla fanów grawitacyjnego MTB. Okolice Stronia Śląskiego oferują setki kilometrów naturalnych tras dedykowanych kolarzom górskim, z pełnym spektrum możliwości wykorzystania roweru MTB. 
Partner Partner Partner Partner