Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Na Trasie

Track GPS

W najbliższym czasie udostępnimy więcej informacji dotyczących przebiegu poszczególnych etapów. Oprócz samych track'ów umożliwiających nawigację z użyciem urządzeń GPS, przedstawimy umiejscowienie bufetów, odcinki przebiegające po singlach, miejsca szczególne, na które warto będzie zwrócić uwagę (strome zjazdy, sekcje techniczne, itp.). Postaramy się także przygotować mapy z zaznaczonymi punktami szczególnie interesującymi dla kibiców.
 
pobrane

Rekomendowane wyposażenie

  • Rower! Sprawdzony, w bardzo dobrym stanie technicznym
  • Buty rowerowe dedykowane MTB
  • Odpowiedni strój w zależności od pogody
  • Kask
  • Aktywny telefon komórkowy
  • Plecak typu Camelback / bidony z napojami
  • Żele / batony energetyczne
  • Pompka, dętka, łyżki, ew. pompka umożliwiająca wykorzystanie naboju z CO2
  • Narzędzia typu multi-tool

Serwis Techniczny

W ramach opłaty startowej każdy z zawodników może skorzystać z neutralnego serwisu rowerowego, który będzie zlokalizowany w zależności od czasu jazdy zawodników oraz od przebiegu trasy - na pierwszym lub drugim bufecie. Mechanicy będą dysponowali większością części zamiennych, jednakże wszelkie nietypowe i szybko zużywające się komponenty uczestnik powinien posiadać ze sobą.

Bufety

Na trasie zlokalizowane będą punkty oferujące przekąski energetyczne, napoje izotoniczne, owoce świeże i suszone. Każdy z uczestników korzystając z naszej "stacji paliw" będzie miał możliwość zalania bidonów, bukłaków w plecakach typu "camelbak", uzupełnienia braków energetycznych i zabrania na dalszą część etapu dodatkowych porcji pożywienie. Ponadto każdy bufet będzie wyposażony w podstawowe narzędzia rowerowe, pompkę i dętki.

Punkty Medyczne i Ratownicze

Wyścig jest obsługiwany przez doświadczoną ekipę medyczną. Ratownicy przemieszczają się po trasie wyścigu, a karetki rozlokowane są w kluczowych miejscach każdego etapu. Pomimo to liczymy na Waszą pomoc jeśli będziecie świadkami lub ofiarami wypadku. Miejcie przy sobie telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania naszego numeru alarmowego +48 508 833 750 (czynny w trakcie trwania zawodów)

Pomiar czasu

Wyniki oraz czas przejazdu każdego zawodnika będą dostępne na stronie internetowej w trakcie trwania każdego etapu (live) oraz po zakończeniu każdego etapu. Dodatkowo na trasie będa zlokalizowane punkty kontrolne, dające dodatkową możliwość analizy czasu przejazdu, czy umożliwiające śledzenie uczestników sprzed monitora komputera
Pomimo pomiaru czasu nie musisz ulegać presji rywalizacji. Możesz wystartować tylko po to, aby przeżyć wspaniałą przygodę na ciekawych i zabezpieczonych trasach MTB. 
Partner Partner Partner Partner